Güvenli Ödeme Sistemi

FarmaBorsa sadece eczacıların üye olabildiği ve sadece eczacılara ait olan bir pazaryeridir.

Neden Güvenli Ödeme Sistemi ?

Güvenli Ödeme Sistemi, internetten yapacak olduğunuz alışverişi daha güvenli kılan bir ödeme / onay sistemidir. Alıcılar ,ürünleri teslim alıp, görüp onayladıktan sonra ödeme satıcılara aktarılır. Böylece her iki taraf da risk almadan alışveriş yapmış olur. Farmaborsa’daki tüm ödemeler Güvenli Ödeme Sistemi güvencesi ile gerçekleştirilir. Güvenli Ödeme Sisteminin faydası nedir?

Şayet satıcıysanız; alıcı ürünleri güvenli bir şekilde teslim aldığını onayladığı takdirde, ödeme yapılan günü takip eden tam 7 iş günü sonunda ödeme hesabınıza aktarılır. Örneğin alıcı cuma günü ödeme yaptıysa en geç bir sonraki cuma ödeme satıcıya aktarılır. Olası bir gecikme sebebiyle alıcı kargoyu bir haftadan uzun bir sürede teslim aldığını belirtmişse; bu onaydan bir gün sonra ödeme satıcıya aktarılır. Örneğin alıcı salı günü ödeme yapıp bir sonraki Çarşamba günü ürünleri teslim aldığını belirttiyse, ödeme bir gün sonra Perşembe günü satıcıya aktarılır. Ürününüz ve paranız daima Güvenli Ödeme Sistemi güvencesi altındadır.

Şayet alıcıysanız; ödemeniz satıcıya hemen aktarılmaz, siz onay verene kadar paranız güvenli havuz hesabında bekletilir. Ürünü teslim alıp onay verdiğiniz takdirde paranız satıcının hesabına aktarılır.

Ödeme yaptığımda param gerçekten güvende mi?

FarmaBorsa’da paranız daima güvendedir. Siz elinize ulaşan ürünlerle ilgili onay işlemi gerçekleştirmeden, paranız satıcıya aktarılmaz. Sorunlu veya ayıplı bir ürün teslim aldığınızda, gerekli iade işlemlerini gerçekleştirdiğiniz taktirde, paranız derhal iade edilir.

Farmaborsa’da kredi kartıyla yaptığım işlemler güvenli midir?

Kredi kartınızla gerçekleştireceğiniz tüm işlemler, FarmaBorsa güvencesi altındadır. FarmaBorsa kredi kartı ödeme altyapı desteği Paytr şirketi tarafından sağlanmaktadır. Paytr, Türkiye’nin bu konudaki en büyük ve en güvenilir ödeme kuruluşlarından birisidir. Tüm ödemeleriniz Farmaborsa ve Paytr’nin %100 güvencesi altında gerçekleşir. Paytr hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Havuz hesabı ne demektir?

Havuz hesabı, FarmaBorsa’da yapacak olduğunuz tüm ödemelerin ilk önce aktarıldığı hesaptır. Bir ürüne ödeme yaptığınızda paranız önce FarmaBorsa tarafından yönetilen güvenli havuz hesabına aktarılır. Ürünü eksiksiz ve sorunsuz olarak teslim alıp onay verdiğinizde, havuz hesabında tutulan paranız FarmaBorsa tarafından satıcının hesabına aktarılır. Üründe sorun çıkarsa havuz hesabında bekletilen paranız satıcıya aktarılmaz; kredi kartınıza iade edilir. Böylelikle paranız Güvenli Ödeme Sistemi güvencesi altında %100 korunmuş olur.