Alıcılar İçin Kurallar

FarmaBorsa’da alım yapan tüm kullanıcılar aşağıdaki kurallara uymakla yükümlüdür. Bu kurallara uyulması daha güvenli ve sorunsuz alışveriş yapabilmeyi güvence altına alır.

• Alıcılar,FarmaBorsa Kullanıcı Sözleşmesi'ni inceleyip kuralları bilmek ve işlemlerini bu kurallara uygun şekilde gerçekleştirmekle yükümlüdürler.

• Alıcıların yapmış olduğu ödeme, alıcılar tarafından ürünlerin ellerine güvenli bir şekilde ulaştığını onaylamalarından sonra satıcılara aktarılacaktır. Alıcı ödeme onayı verene kadar, aldığı ürünlerin tamamını veya dilediğini iade edebilir.

• Satıcının ürünleri kargoya vermesinden 10 gün sonra, alıcı hala ürünlerin eline güvenli bir şekilde ulaştığını onaylamamışsa; ödeme otomatik olarak satıcının hesabına aktarılır.

• İade kargo ücretleri her zaman alıcı tarafa aittir. Satıcı sadece hatalı olduğu (yanlış ürün veya ayıplı ürün gönderilmesi vb.) durumlarda iade kargo ücretini öder.

• İade edilecek ürünler için, ”alınan ürünler” sayfasından iade talebi oluşturulmalı ve iade edilecek ürünler şayet Farmaborsa'nın anlaşmalı kargosu ile teslim alındıysa iade faturası ile birlikte FarmaBorsa’nın vereceği kargo kodu kullanılmak suretiyle PTT Kargo üzerinden gönderilmelidir. Aksi taktirde satıcının anlaşmış olduğu kargo şirketi aracılığıyla iade gönderimi yapılmalıdır. Aksi takdirde kargo sırasında oluşabilecek kaybolma ve zarar/ziyan gibi problemlerden satıcı değil, alıcı sorumlu olacaktır.