Satıcılar İçin Kurallar

FarmaBorsa’da satış yapan tüm kullanıcılar aşağıdaki kurallara uymakla yükümlüdür. Bu kurallara uyulması daha güvenli ve sorunsuz satış yapabilmeyi güvence altına alır.

• Satıcılar, Farmaborsa Kullanıcı Sözleşmesi'nde de belirtildiği gibi, listeledikleri tüm ürünlerin niteliklerinden sorumludurlar.

• FarmaBorsa, satıcıların ilanlarında belirttikleri satış fiyatları üzerinden KDV hariç %6 komisyon bedeli almaktadır. Bu oranın bir bölümü güvenli ödeme hizmeti sağlayan Paytr şirketine ödenmektedir, kalan bölüm ise Farmaborsa’ nın güncellenip geliştirilmesi ve devamlılığının sağlanması için kullanılmaktadır..

• Satıcılar kargo gönderme işlemini her siparişe özel olarak üretilen FarmaBorsa kargo barkodu ile birlikte PTT Kargo aracılığıyla gönderecektir. Satıcılar isterlerse kendi anlaşmalı oldukları kargo şirketi ve anlaşmasını da kullanabilirler.

• FarmaBorsa’da beş farklı bedava kargo kampanyası bulunmaktadır. Satıcılar kendi belirleyecekleri “300 TL üzeri bedava kargo”, “500 TL üzeri bedava kargo”, “750 TL üzeri bedava kargo”, “1000 TL üzeri bedava kargo” veya “1500 TL üzeri bedava kargo” seçeneklerinden birisini seçer. Bu tutarların üzerindeki siparişlerin kargo ücreti satıcı tarafından ödenecektir.

• FarmaBorsa yönetimi promosyonel amaçla veya belli zamanlarda belli alıcılara bedava kargo tanımlayabilecektir. Bu gibi alıcının sistemde bedava kargo hakkının tanımlı olması halinde, söz konusu kargo bedeli FarmaBorsa tarafından karşılanacaktır.

• Ücretsiz kargo ücreti kampanyasına dahil olmayan bütün kargolar için alıcılardan KDV dahil 9.90TL kargo ücreti tahsil edilecektir. Desi miktarının artması halinde farmaborsanın kargo ücretinde değişiklik hakkı saklıdır.

• FarmaBorsa’da sipariş veren üyelerin ürünlere hızlı erişimi esastır. Bu nedenle FarmaBorsa’da saat 14.00’dan önce verilen siparişler aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmelidir. 14.00’dan sonra verilen siparişler ise en geç ertesi iş günü sonuna kadar kargoya teslim edilmiş olmalıdır.

• Sitede mevcut bulunan ürün fotoğrafları ile eklenen ürün ilanlarının tutarlı olmasından satıcılar sorumludur.

• Ödemeler, alıcının ürünleri güvenli bir şekilde teslim aldığını onaylamasının ardından , ödeme yapılan günü takip eden birinci hafta sonunda ödeme hesabınıza aktarılır. Olası bir gecikme sebebiyle alıcı kargoyu bir haftadan daha uzun bir süre sonra teslim aldığını belirtirse, bu onayın bir gün sonrası ödeme satıcıya aktarılır.

• Satıcı ürünleri iade almama şartı koyamaz. Alıcı ödemeyi onaylamadan önce ürünleri her zaman iade hakkına sahiptir. Ödeme satıcıya aktarıldıktan sonra iade kabul edilmez.

• İade kargoları her zaman alıcıya aittir. Satıcı , sadece hatalı olduğu durumlarda (yanlış ürün ve ayıplı ürün yollama vs.) iade kargo ücretini öder.