Kargomu nasıl paketlemeliyim, belirli kurallar var mı?

Satış yapan üye eczacımız ürünlerini alıcı eczacımıza gönderirken;

• Paket/koli vb… ambalajların sağlamlığını kontrol etmelidir.
• Paket/koli içerisindeki ürünlerin (katı/sıvı), kargo esnasında hasar/deforme olmayacak şekilde ilave poşetleme, pat pat, kağıt gibi dolgu malzemeleri ile mutlaka desteklenerek sarılması gerekmektedir.
• Sıvı ürün gönderimlerinde ürün dik şekilde yerleştirilmeli, her bir ürün ayrı ayrı sarılmalıdır ayrıca mutlaka koli/paket üzerinde kırılabilir / hassas ürün ibaresi yazılmalıdır.
• Paket/koli vb… ambalajların üst ve alt kısımları belirli olmalıdır.
• Paketlemenin doğruluğundan emin olmak için canlı destek birimimiz ile görselleri paylaşabilir, onay alabilirsiniz.

İade edilecek ürünleri nasıl kargolamalıyım?

Alıcı üyemiz; teslim aldığı ürünü aynı şekilde teslim etmek durumundadır. Barkodlar, ürün marka etiketleri vb… gönderimde ne var ise eksiksiz bir şekilde iade etmelidir. İade edilecek ürünler FarmaBorsa’nın anlaşmalı kargo şirketleri ile teslim alınmışsa (Sürat Kargo, Yurtiçi Kargo, Ptt Kargo), iade faturası ile birlikte FarmaBorsa sitesinde “Aldıklarım / Sipariş Detayı sayfasında “Kolay İade Oluştur” oluştur butonunu tıklayarak anlaşmalı kargolarla gönderilmek üzere kod alabilirler. FarmaBorsa anlaşmalı kargolar haricinde gelen kargolar için Müşteri Hizmetleri birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Teslimat adresimde olmadığım durumda kargoma ne olur?

Kargo görevlisi adresinize ulaştığında kargoyu teslim alacak birini bulamazsa kargoyu teslimat şubesine götürür. Teslim alınmayan paketler ortalama olarak 1-2 iş günü kargo şubesinde bekletilir. Kargo şubesinde bekletilen ürünlerinizi şubeden teslim alabilirsiniz.

Ürün alırken kargo firmasını kendim seçebilir miyim?

Ürün alırken kargo seçimi yapamazsınız. Satıcı eczacılarımızın en fazla 2 kargo şirketi ile çalışabilirler. Satıcı eczacımızın belirlediği kargo firmaları üzerinden alım yapabilirsiniz.

Aldığım ürünler hangi saatlerde teslim edilir?

Kargo firmaları hafta içi çalışma saatleri (09.00 - 18.00) arası teslimat yapmaktadır.

Teslimat adresimi değiştirebilir miyim?

Adres değişiklik taleplerini FarmaBorsa Canlı Destek / Müşteri Hizmetleri birimimizi arayarak yapabilirsiniz.

İade kargo ücretini alıcı mı öder?

İade kargo ücretleri her zaman alıcıya aittir. Satıcı sadece hatalı olduğu (ürünün eksik/yanlış/kusurlu/ayıplı olması vb…) durumlarda iade kargo ücretini öder.

Ne kadar kargo ücreti ödeyeceğim?

Ücretsiz kargo kampanyasına dahil olmayan bütün kargolar için alıcılardan en az K.D.V. dahil 16.99 TL kargo ücreti tahsil edilecektir. Desi miktarının artması halinde FarmaBorsa’nın kargo ücretinde değişiklik yapma hakkı her zaman saklıdır.

Satılan ürünü ne zaman kargolamalıyım?

FarmaBorsa’da sipariş veren üyelerin ürünlere hızlı erişimi esastır. Bu nedenle FarmaBorsa’da saat 14.00’dan önce verilen siparişler aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmelidir. 14.00 dan sonra verilen siparişler ise en geç bir sonraki iş günü sonuna kadar kargoya teslim edilmiş olmalıdır.

Kargo kodu nedir?

Satıcı eczacılarımız kargo gönderme işlemini her siparişe özel olarak üretilen FarmaBorsa kargo barkodu ile birlikte PTT Kargo / Sürat Kargo / Yurtiçi Kargo aracılığıyla gönderecektir. Satıcı eczacılarımız isterlerse kendi anlaşmalı kargo şirketinide kullanabilirler.

Bedava kargo kampanyaları nelerdir?

FarmaBorsa’da dört farklı bedava kargo kampanyası bulunmaktadır. Satıcı eczacılarımız kendi belirleyecekleri “300 TL üzeri bedava kargo”, “500 TL üzeri bedava kargo”, “750 TL üzeri bedava kargo” ve “1000 TL üzeri bedava kargo” seçeneklerinden birini seçebilirler. Bu tutarın üzerindeki siparişlerin kargo ücreti satıcı eczacımız tarafından ödenecektir.